WRC 7 Cup 2018

Ano, konečně jste se dočkali. Na Czech Console Racing právě dorazil nový šampionát. Vzhledem k tomu, že mě poslední dva měsíce doslova učarovala hra WRC 7, tak jsem si řekl, že v této hře připravím i šampionát. Děkuji tímto kolegům z Xboxplay.cz a především pak hráči CSL Stuka, kteří za to všechno můžou, jelikož právě u nich jsem začal po delší době opět závodit. Další důvod proč zrovna WRC 7 je ten, že se blíží vydání pokračování další rally hry a to DiRT Rally 2.0, které je naplánováno na 26. února 2019. Takže proč si nezkrátit čekání právě s WRC 7.

Propozice šampionátu WRC 7 Cup 2018

Kalendář závodů

Kalendář se skládá z 10 podniků. Závodit se bude jako obvykle každý čtvrtek (21:00), počínajeme 13. prosincem. Mezi svátky si samozřejmě odpočineme. Poslední rally se pojede 21. února 2019.

Harmonogram závodního večera

Každá rally bude mít 8 rychlostních zkoušek chcete-li RZ. Ve hře mají všechny rally lokace 4 RZ, takže se každá pojede 2x. Závodní večer by měl trvat cca hodinku. Mezi jednotlivými RZ budou krátké pauzy, přičemž mezi 4. a 5. RZ bude jedna delší pro kuřáky.

Auta

Závodit se bude s vozy kategorie WRC. Na každou rally můžete vůz měnit. Nikoliv však mezi jednotlivými RZ.

Tuning

V multiplayeru hra tuning nepodporuje, takže všichni jedou defaultním nastavením. Pozor tedy až bude trénovat, tak si nezapomeňte nahrát původní nastavení.

Bodovací systém šampionátu a jednotlivých rally

Do lobby se vejde maximálně 8 hráčů, takže i podle toho je nastaven bodovací systém. Pokud by byl větší zájem, tak se vytvoří druhá lobby a upraví bodový systém. Časy z jednotlivých lobby se pak budou porovnávat.

Bodování při 8 hráčích

1. 8 b
2. 7 b
3. 6 b
4. 5 b
5. 4 b
6. 3 b
7. 2 b
8. 1 b

Bodování při více hráčích

1. 16 b
2. 15 b
3. 14 b
4. 13 b
5. 12 b
6. 11 b
7. 10 b
8. 9 b
9. 8 b
10. 7 b
11. 6 b
12. 5 b
13. 4 b
14. 3 b
15. 2 b
16. 1 b

Bodovací systém budu použitý také na jednotlivé RZ. Jinými slovy časy na RZ se nebudou sčítat, ale za vyhranou RZ obdržíte příslušné body podle tabulky výše.

Jeden nejhorší výsledek se do celkového hodnocení nepočítá, takže pokud jeden závodní večer budete chybět dá se to ještě dohnat. Ze zkušenosti mohu říct, že o vítězi rally se rozhoduje doslova v posledních metrech a i takový balík slámy vás může připravit o vítězství 🙂

Ceny pro vítěte

Pokud vše dobře dopadne, tak pro první tři budou připravené drobné ceny.

Registrace do šampionátu

Registrace do šampionátu probíhá formou komentáře pod novinkou (podmínkou je registrace zde na stránkách). Jednotlivé rally budou vypsány do kalendáře závodů.

Pokud hru ještě nemáte, tak nejlevněji jsem našel krabicovku na Originálky.cz za 849 Kč. V Xbox storu je hra drahá, ale třeba bude ještě nějaká předvánoční sleva.

To už je asi vše, těším se na vás 13. prosince. (21:00).

CCR CABADAJ

cabadaj

cabadaj

Zakladatel a administrátor Czech Console Racing. Na Xboxu hraju už od roku 2006. Najdeš mě pod gamertagem CCR CABADAJ.

5 komentářů

Napsat komentář