Nová generace konzole Xbox Series X dorazí na Vánoce 2020 – žijte svůj sen

Poprvé jsme se o nové generaci konzole Xbox dozvěděli v létě 2019, tehdy ještě pod kódovým označením Project Scarlett. Dnes už víme nejen jak se bude nová generace jmenovat, ale Microsoft na The Game Awards 2019 představil také její vzhled.

Xbox Series X

V obou případech se na diskuzních fórech a v komentářích objevily rozpoluplné reakce. Jedné polovičce se design ani název nelíbí a ta druhá novou generaci vychvaluje. Já osobně patřím k té druhé. Nebudu vás zásobovat technickými detaily, které jste si určitě přečetli na zpravodajských serverech, ale video trailer určitě stojí ještě jednou za zhlédnutí. V traileru mě asi nejvíce zaujal doprovodný komentář. Nelenil jsem a okamžitě jsem začal úvodní slova gůglovat a ten mi za 0,55 setin vteřiny našel téměř 20 milionů výsledků.

Alan Watts – Co když se ve chvíli, kdy umřeme, probudíme?

Doprovodný text, který Microsoft ve svém traileru použil (samozřejmě ne celý), pochází od agnlického básníka Alana Wattse. V originále zní následovně:

Let’s suppose that you were able every night to dream any dream that you wanted to dream. And that you could, for example, have the power within one night to dream 75 years of time. Or any length of time you wanted to have. And you would, naturally as you began on this adventure of dreams, you would fulfill all your wishes. You would have every kind of pleasure you could conceive. And after several nights of 75 years of total pleasure each, you would say “Well, that was pretty great.” But now let’s have a surprise. Let’s have a dream which isn’t under control. Where something is gonna happen to me that I don’t know what it’s going to be. And you would dig that and come out of that and say “Wow, that was a close shave, wasn’t it?” And then you would get more and more adventurous, and you would make further and further out gambles as to what you would dream. And finally, you would dream … where you are now. You would dream the dream of living the life that you are actually living today.

V českém zkráceném přehledu je to zhruba následovně:

Co byste udělali, kdybyste měli tu moc snít v noci jakýkoli sen, který jste chtěli snít? Mohli změnit své vnímání času a sklouznout, řekněme, do 75 let subjektivního trvání času během osmi hodin spánku? Předpokládejme, že byste začali tím, že byste si splnili všechna svá přání. Mohli byste si stvořit cokoliv, co by pro vás bylo nejvíce vzrušujícím životem – milostné aféry, bankety, tanečnice, úžasné cesty, zahrady, hudbu přesahující hranice představivosti. A pak, po mnoha měsících takového způsobu žití, během 75 let v rámci jediné noci, by se vám zachtělo něčeho jiného.

ŽIJTE SVŮJ SEN

cabadaj

cabadaj

Zakladatel a administrátor Czech Console Racing. Na Xboxu hraju už od roku 2006. Najdeš mě pod gamertagem CCR CABADAJ.

Napsat komentář