Bezdrátová sluchátka Xbox pro Xbox Series X|S

Xbox Wireless Headset

Bylo by zvláštní pokud by Microsoft po vydání nové generace konzolí Xbox Series X|S nepřišel také s dalším originálním příslušenstvím. Pokud se podíváme ke konkurenčnímu PS5, tak tam bylo příslušenství oznámené spolu s vydáním, nicméně Microsoft si dával trošku na čas a to co bylo oznámeno, mi doslova vyrazilo dech.

Musím říct, že mi za poslední roky rukama prošlo několik sluchátek od různých výrobců. Nenašel sem snad žádná, kde byl nebyl nějaký problém. Především se jednalo o komunikaci na Xbox party. Určitě mi sami potvrdíte, že se v party vždy našel někdo, od koho šla ozvěna. Nová bezdrátová sluchátka byla navržená tak, aby tyto problémy eliminovala a přinesla ještě něco navíc. Osobně se na ně moc těším a předobjednávka je jistá.

Audio a chat

Sluchátka by měla nabídnout to nejlepší audio a chat ve své cenové třídě. Samozřejmostí bude prostorový zvuk Windows Sonic, Dolby Atmos a DTS Headphone: X. Kromě zvuku se vývojáři soustředili především na mikrofon, který by měl umět eliminovat okolní zvuky a izolovat okolní hluk. Pokud nebudete mluvit, tak se zapne funkce auto-mute, která automaticky ztlumí váš mikrofon. Vývojáři přidali na mikrofon led indikátor, který se rozsvítí, když bude mikrofon aktivní, takže budete vědět kdy se váš hlas zvedá a přenáší. Nebojte, jas led si budete moci upravit.

Sluchátka bude možné připojit pomocí technologie Xbox Wireles ke konzolím Xbox One a Xbox Series X|S nebo pomocí Bluetooth k dalším zařízením. Zde se dostáváme k další skvělé funkci a to, že kromě připojení k Xboxu, se budete moci zároveň připojit k telefonu, ve kterém vám poběží jiná chatovací aplikace (Discord) nebo si zkrátka pustíte jen hudbu.

Přizpůsobení a výdrž

Pomocí aplikace si budete moci zvuk přizpůsobit přesně vašim potřebám, včetně úpravy intenzity LED indikátoru na mikrofonu. Sluchátka by měla vydržet až 15 hodin v závislosti na vzdálenosti od konzole. Pokud nestihnete sluchátka nabít, tak vás určitě potěší tzv. fastcharge, kdy už po 30 minutách nabíjení sluchátka vydrží až 4 hodiny. Plné nabití zabere 3 hodiny.

Sluchátka budou v prodeji od 16. března za 2 599 Kč u většiny prodejců.

cabadaj

cabadaj

Zakladatel a administrátor Czech Console Racing. Na Xboxu hraju už od roku 2006. Najdeš mě pod gamertagem CCR CABADAJ.

Napsat komentář